Kerstbomenactie 7 januari uitgesteld
De kerstbomeninzameling door Spaarnelanden in Haarlem en Zandvoort op woensdag 7 januari gaat niet door. Door aanhoudende sneeuw, gladheid en de voorspelde code oranje is extra inzet nodig voor gladheidsbestrijding. Hierdoor is er onvoldoende capaciteit om de inzamelpunten te bemannen en de kerstbomen daar op te halen.

De afgelopen dagen heeft het flink gesneeuwd en is er gladheid ontstaan op de wegen. Ook voor morgen, woensdag 7 januari, wordt gladheid verwacht en is code oranje afgegeven. Spaarnelanden zet daarom met man en macht medewerkers in om wegen, fietspaden en trottoirs veilig te houden, met name tijdens de nachtelijke strooirondes.
Door deze inzet kan de kerstbomeninzameling op woensdag 7 januari niet plaatsvinden zoals gepland. Er is onvoldoende personeel voor het bemannen van de inzamelpunten in Haarlem en Zandvoort en de kerstbomen kunnen 's avonds niet worden opgehaald. De inzameling op woensdag 14 januari in Haarlem gaat vooralsnog gewoon door. Ook in Zandvoort kunnen kerstbomen op woensdag 14 januari worden ingeleverd.
Verzoek aan inwoners
Spaarnelanden begrijpt dat veel inwoners hun kerstboom kwijt willen. Toch is het dringende verzoek om kerstbomen niet op straat of in de voortuin te leggen. Dit kan brandgevaar opleveren en zorgt bij gladheid voor onveilige situaties. Inwoners wordt gevraagd hun kerstboom nog even binnen of in de achtertuin te bewaren en deze alsnog in te leveren tijdens de volgende inzameldag op woensdag 14 januari bij een van de bekende inzamelpunten.
Inleveren bij Milieuplein
Wie de kerstboom eerder kwijt wil, kan deze inleveren bij het Milieuplein in Haarlem of bij de Remise in Zandvoort. Vanwege de weersomstandigheden wordt inwoners geadviseerd vooraf de website van Spaarnelanden te raadplegen om te controleren wanneer deze locaties geopend zijn.
"Onze eerste verantwoordelijkheid is de veiligheid op straat," aldus directeur Jan van Betten van Spaarnelanden. "We rekenen op het begrip van inwoners en danken hen voor hun medewerking."